NON-TEACHING FACULTY
Ancillary Staff
Central Record Section
Sr. No. Designation Name
1 Medical Record Officer Ramesh Patil
2 Coding Clerk Lalita Jadhav
3 Coding Clerk Jagdevi Kalshetti
4 Coding Clerk Londhe Chaitanya
5 Coding Clerk Sagar Birajdar
6 Record Clerk Birajdar Santosh
7 Record Clerk Sapna Sambaram
8 Record Clerk Ragvendra Junner
9 Record Clerk Ambadas Chabukswar
10 Record Clerk Vijaykumar Wale
11 Record Clerk Rupesh Bulbule
12 Record Clerk Laxmikant Swami
13 Daftaris Madiwal Ganghadhar
14 Dataris Shinde Yuvaraj
15 Peons Kore Malakari
16 Peons Kishor Zampale
17 Stenotypist Sanjay Chabukwar
18 Stenotypist Gurunath Jawalkote
Central Animal House
1 Veterinary Office Dr.Khan M S
2 Animal Attendant Ambadas Ramchandra Sagar
3 Technician For Animal Operation Room
4 Technician With Degree in Lib Science Manohar Pentappa Tavti
5 Sweeper Rehana Patan
6 Sweeper Salima S.Kanyal
7 Sweeper Ratan Lingappa Kalskar
Central Library
1 Librarian With Degree in Lib Science Hirachand Patil
2 Deputy Librarian VijayLaxmi Hiremath
3 Documentalist Sunil Raju Sharma
4 Cataloguer Kishor Paskanti
5 Library Assistant Savita Kavalgi
6 Library Assistant Narole Sidram Dattatreya
7 Library Assistant Archana Vinayak Mashal
8 Library Assistant Avinash Shivaji Minaram
9 Daftaris Irfan Mehtab Shaikh
10 Peons Keshar Raju Wadatile
11 Peons Geeta Arjun Gehalot
12 Peons Shivyogi Salotgi
Central Photographic cum Audiovisual Unit
1 Photographer Everkar p s
2 Artist Modellers Jahagirdar Sumeyya Ambansab
3 Dark Room Assistant Changale Mahesh
4 AVT Technician Mugale Mallinath
5 Storekeeper cum Clerk Sham Vyankatesh Gandu
6 Attendant Sadique Mohammad Shaikh
Medical Education Unit
1 Stenographer Mohammadi Nissar Shaikh
2 Stenographer Ramesh Kanki
3 Computer Operator Anupama Deepak Puranik
4 Computer Operator Priyadarshani Gadgae
5 Technician in A.V.Aids,Photography & Artist Prasad Balkrishna Annaldad
6 Technician in A.V.Aids,Photography & Artist Prashant Mallikarjun Jeur
Central Steralisation Services Dpt
1 Matron Manju Pramod Sonawane
2 Staff Nurse Meena Mohan Kale
3 Staff Nurse Renukha Mehtre
4 Staff Nurse Renuka Mandale
5 Staff Nurse Kavita Gaikwad
6 Staff Nurse Aneeta Upadye
7 Technician Vikas Saudagar Khodake
8 Technician Assistant Rajguru Dattatreya Bhimashankar
9 Technician Assistant Irwadakar Mahesh
10 Technician Assistant Koli Iranna
11 Technician Assistant Ravi Wade
12 Ward Boy Altaf Chand Shaikh
13 Ward Boy Amol Tanaji Mane
14 Sweeper Rajiya Kalil Shaikh
15 Sweeper Surekha Subhash Pawar
Blood Bank
1 Assistant Professor Dr.Abhay Raikheskar
2 Assistant Professor Dr.Gauri Kelkar
3 Technician Satyam Gaikwad
4 Technician Shitalkumar Kumbhar
5 Technician Ratnadip Tarate
6 Technician Sachin Kshirsagar
7 Technician Sachin Tugave
8 Technician Rukkayya Mudevadi
9 Technician Rajkumar Desai
10 Technician Maheshkumar Kalwant
11 Technician Ajay Jadhav
12 Lab Assistant Raju Vidap
13 Lab Assistant Savita Sham Mashal
14 Lab Assistant Suraj Shivsharan
15 Lab Assistant Sagar More
16 Lab Assistant Parmeshwar chabukswar
17 Storekeeper Mutyaa Pujari
18 Storekeeper Anandsing Pawar
19 Storekeeper Vashudev Patharudkar
20 Storekeeper Rupali Prashant Jadhav
21 Record Clerk Rnjana Mohan Paluskar
Central Casualty Services
1 CMO Dr.B Narote
2 CMO Dr.Suraj Sathe
3 CMO Dr.Shah Dilip Motilal
4 CMO Dr.Karyakarte PradeepKumar P
5 OT Staff For 24 hours function
6 Strecher Bearers Siddharam Sharanappa Ashtagi
7 Strecher Bearers Arun Devidas Mundalik
8 Strecher Bearers Vijay Suyakant Katkar
9 Strecher Bearers Banudas Narsinha Anathwagh
10 Strecher Bearers Amith Dnynanandev Babare
11 Strecher Bearers Ganesh Gariba Rohite
12 Receptionist Cum clerk Sapna Shambaram
13 Receptionist Cum clerk Gandhurkar Vishwanath
14 Receptionist Cum clerk Gandhurkar Mohan
15 Ward Boy Sanahulla Salim Shaikh
16 Ward Boy Prabhakar Gajanan Jadhav
17 Ward Boy Jivan Chandusing Chowdhary
18 Ward Boy Amar Devidas Sankar
19 Ward Boy Vinod Dnyananadev Jadhav
20 Ward Boy Shivaji Prahallad Jaripatake
21 Nursing & Paramedical Staff Prashant Vyankatesh Gudur
22 Clinical Staff For Casualty bes Umadevi Bhasavraj Muske
Central Workshop
1 Superitendent Inamdar Sameer
2 Superitendent Mitul Patel
3 Senior Technician (Mech,Elec,Electronic,Refrigeration) Ramesh Sarala
4 Senior Technician (Mech,Elec,Electronic,Refrigeration) Baban Sayyad
5 Senior Technician (Mech,Elec,Electronic,Refrigeration) Ishq Sagari
6 Senior Technician (Mech,Elec,Electronic,Refrigeration) Atif Mundewadi
7 Senior Technician (Mech,Elec,Electronic,Refrigeration) Sandeep Patil
8 Senior Technician (Mech,Elec,Electronic,Refrigeration) Shivanna Lakkanna Birajda
9 Plumber Faruqv Gulab Mistry
10 Junior Technician Yogiraj Gadade
11 Junior Technician Prasad Rajaram Kulkarni
12 Junior Technician Balu Dulappa Rankambe
13 Junior Technician Appasha Siddhappa Sannake
14 Carpenter Malaba Bhimsad Chormule
15 Black Smith Parmeshwar Ganapath Wadathile
16 Attendants Laxman Sitaram Punewale
17 Attendants Prakash Devidas Jadhav
18 Attendants Yuvaraj Shivaji Karat
19 Attendants Yogesh Siddaling Matamni